Postitusi: 67

Kellel hammast kirurgiliselt eemaldatud ?

Postitatud: 03-05-2019 21:02

Käisin 3 päeva tagasi lõualuu kirurgias eemaldamas alt ühte tagumistest hammastest ( ei olnud tarkusehammas) , eemaldamise käigus selgus et hamba all oli põletikukolle mis oli teinud kahju ka juba lõualuule( lõualuu põletikuline osa samuti eemaldatud ) , õmmeldi kokku ja saadeti koju, kirjutati välja ka antibiotsid ja põletikuvastase toimega valuvaigistit ketoprofeen 3x päevas ja suuloputused kloorheksiidi lahusega.
Täna hommikuks oli suus kuidagi VÄGA ebamugav tunne. Kuidagi kange ja valus ja viskas ka pisikese palaviku. Peeglist on näha et õmbluste vahelt immitseb mingit kollast vedelikku. On kellegil kogemust sarnases situatsioonis , kas võib siiski olla tekkinud haava põletik , või on see mingi haavavedelik ehk? Paanika on laes , ja ühtegi hambakirurgi täna kuskilt leida ka ei õnnestu enam kes haava saaks üle vaadata.
Postitusi: 426

Postitatud: 04-05-2019 00:43


Tean täpselt mida sa tunned, kuid olles ise
samas olukorras mõne kuu eest, usun tõesti, et paanikaks ei ole põhjust. Mul tõmmati alumine tarkusehammas välja (kuna igeme all, siis samuti oli vaja eemaldada lõualuud). Peale paari päevast põletikuvastaste valuvaigistite võtmist ja kloorheksidiiniga loputamist, tõmbus põsealune koht kivikõvaks ja see näopool oli täiesti paistes ning haavakohast immitses kollakat vedelikku. Kui surusin hambaid kokku ja vajutasin veidi põsele, siis seda vedelikku tuli aina rohkem välja ja oi siis seda paanikat. Kujutasin juba igasuguseid asju ette, et haav mädaneb ja et edasi on ilmselt põskoopasse põletik tekkinud.
Kuid täiesti asjata, käisin arsti juures ning ta ütles, et see on jah haavavedelik ning see 'kõvakoht' on verevalum ja paistes nägu arusaadav, mis mingi hetk tagasi tõmbub. Läheb aega lihtsalt ning võtta tuleb arsti väljakirjutatud ravimeid. Arst veel muigas, et mis põskkoopapõletik, et siis on
vaevused juba hoopiski tõsisemad. Õnneks ei midagi sellist nagu kartsin.
Postitusi: 426

Postitatud: 04-05-2019 01:37


Kui ikkagi soovite enda südamerahustuseks, et arst üle vaataks, siis soovitan helistada samasse kliinikusse, kus hammas eemaldati. Arst, kes hamba eemaldas, on kohustatud tasuta vastu võtma kaebuste korral igaljuhul (isegi kui kõik on tegelikult korras). Mina helistasin samasse kliinikusse ja kurtsin vastuvõtjale kehva enesetunnet peale sealset hamba eemaldust ja neid kahtlusi, mis ennist kirjutasin ning kohe otsiti aeg. Isegi kui sama arsti juurde ei saa, siis nad leiavad kellegi, kes üle vaatab. Paljud kliinikud on ilmselt laupäeviti suletud, kuid nt Läänemere kliinik (Tlns) on avatud ka laupäeviti ja seal on võimalik kohale minnes esmaabi saada.
Postitusi: 67

Postitatud: 04-05-2019 09:33


Suur aitähh sulle oma kogemust jagamast. Tekkis natuke kergendus et äkki paanitsen siis ilma asjata.
Eemaldamas käisin Tartus Medita kliinikus. Kahjuks on see nädalavahetuseti kinni, esmaspäeval saaksin helistada ja uurida kas nad saavad igaks juhuks üle vaadata kui paremaks ei lähe selleks ajaks. Kaua sul muidu aega läks kui paranema hakkas ja see õudne haava/luuvalu ära hakkas kaduma ja midagi natuke tahkemat süüa said?
Postitusi: 426

Postitatud: 04-05-2019 17:25


Tore, et sain abiks olla ning on arusaadav, et muretsete. Ebamugavust tekitas jah lõualuu, valulik oli neelata ja tahkeid toite ei saanud süüa umbes 2-2,5 nädalat. Kuid valulikkus neelata möödus mul veidi varem.
See on normaalne, sest alumine lõualuu on väga tundlik. Igal inimesel on muidugi see paranemine individuaalne.
Mul tekkis kogu see paanika samuti reedesel päeval ja samuti mure arsti juurde pääsemisega nädalavahetusel. Niisiis otsisn infot netist, kas kellegil esineb veel sarnased tunnused nagu mul, kuid ei leidnud muud midagi, kui seda et võib esineda paistetust, palaviku, ebamugavut ja valulikkust muidugi. Aga ei kedagi, kes oleks osanud kaasa rääkida, miks põsealune kõvaks tõmbunud ja haavast kollakat vedeliku immitseb. Ja muidugi siis hakkad ise kõike ette kujutama.. minu elukaaslane pidas seda verevalumit mädapaiseks ning no oi seda paanikat
Postitusi: 1161

Postitatud: 06-05-2019 10:38


Mul on päris palju implantaate pandud, olen kogu aeg meeletult paiste läinud.
Õige oleks hakata AB võtma päev enne väljatõmbamist.
Kõige paremini aitab valu vastu lisaks valuvaigistitele paar pokaali punast veini.
Postitusi: 29489

Postitatud: 11-05-2019 00:18


Mul ka niimoodi üks hammas välja võetud, et hea jupp igemest läks kah. Paistes oli ikka üle nädala ja valus oli ka koguaeg. Paranemine võtabki aega ja palavik on iseenesest hea. Tead, et kõik toimib sul nii nagu peab.
Postitusi: 67

Postitatud: 15-05-2019 18:53


Nii. Jagan siis vahepeal kogemust. Tänaseks siis möödas tõmbamisest 15 päeva. Eile käisin kontrollis ja viimaseid niite välja võtmas ( olid isesulavas niidid ) 5 tki sulasid ise, 2 võttis kirurg ära.
Olemine läks normaalseks kuskil 5-7 päeva vahepeal, siis ei pidanud enam valuvaigistit ka võtma ja sai juba enam vähem normaalselt süüa. Porgandit veel närima päris närima ei hakka, aga muuga saab ilusti juba hakkama. Kirurg ütles et paranenud oli ilusti, põletiku ega mingeid infektsioone ei tulnud ja umbes poole aastaga peaks siis nö päris ära paranema. Ma ei tea mis ta siis selle all mõtles, et kas seda mis ajaga see auk nö täis kasvab või mida siis. Jube tüütu on peale igat söögikorda neid toidujääke välja õngitseda sellest august.
Ainuke asi mis veel päris taastunud ei ole on maitsemeel :D mul võttis selle kloorheksediiniga suuloputusvahendiga loputamine igasuguse maitse tunnetuse ära. See oli küll hirmutav :D
Vaikselt hakkab tagasi tulema nüüd.
Kokkuvõtvalt võiks siis öelda et aitäh kõigile kes te viitsisite oma kogemust jagada, sellises poolsandis olukorras on hästi julgustav teiste kogemusi lugeda . Loodan et tulevikus ehk mõnele googeldajale kes sama murega hädas , see teema leitav ja saab ehk miskit kõrvataha panna siit :)
Juuni algul lähen nüüd esimest korda implantaatide kohta konsultatsioonile , et mis varjandid on jne. Eks ma siis tulen ja nutan jälle siin natuke :D esimesel korral ilmselt siis kui hinda kuulen ja teinekord siis kui see tehtud on ja taaskord paranemine ette tuleb võtta.
Postitusi: 29489

Postitatud: 15-05-2019 23:49


Mul ongi reaalselt tühjus, sest hammas maksab koos kruviga nii 1300 euri ja ma suudan iga kord selle raha kokku saades mingi reisi osta hoopis Disneyland siit ma tulen
Postitusi: 1161

Postitatud: 28-05-2019 15:14


Hispaanias implantaat ~900€, kindlustusega soodustused alla. Mul sellest läks -25% alla näiteks veel.
Pärast väljatõmbamist kuskil 2 kuud peab auk paranema, siis kruvi sisse. Siis järgmised paar kuud paranemist ja lõpuks kroon peale. Mu enda jaoks oli kruvi panek valusam, läksin hirmus paiste.
X