Postitusi: 637

Mida eluga peale hakata

Postitatud: 25-01-2019 14:43

Kas teid ei aja vahel närvi, et eluplaan ei ole enda jaoks selge ja paigas? Mõtteid-ideid isegi jagub aga ei suuda otsustada, milline see õige valik ja rada siis on. Kas teil on kõik paigas, eesmärgid silme ees või eelistate pigem vabalt võtta?
Postitusi: 3427

Postitatud: 25-01-2019 20:19Ei, enam ei häiri, aga varem ajas hulluks ja tekitas masendust Mul olid kogu aeg mingid ülikõvad viisaastakuplaanid, aga MITTE kunagi ei läinud asjad nii nagu ma plaaninud olin. Pmst oli mul plaan ideaalseks eluks, kus mitte ükski asi ei tekita probleeme ja isegi, kui mulle ei meeldi, mis ma teen, siis ma jätkan sellega kangelaslikult. Reaalne elu oli muidugi see, et kui ma vihkasin seda, mida ma tegin (isegi kui ma olin sellest mõne aasta eest unistanud), siis ma jätsin pooleli.
Ma ei teadnud ka, mida ma täpselt teha tahan (minu jaoks on siiani kõige hullem olnud erialavaliku küsimus) ja see tekitas ikka tõsist alaväärsustunnet. Läksin õppima jamale erialale, siis vahetasin eriala, aga tegin sellesse ka pausi (ja ma ei lähe tagasi, sest põhjused). Lõpuks otsustasin, et mulle aitab oma elu sundimisest mingile kindlale rajale ja siis masenduse tundmisest, sest ma püüan mingit... allveelaeva raudteerööbastel juhtida, ütleme nii. Nii et ma lihtsalt jõudsin järeldusele, et kõige parem on hetkel vooluga kaasa minna ja vaadata, mis elul mulle pakkuda on. Parim. Otsus. Maailmas. Täiega soovitan. Selle asemel, et lihtsalt diplomi pärast kraadi taga ajada, otsustasin minna tööle ja töötamise kaudu ning selle ajal välja selgitada, mis mind tõsiselt tõmbab. Nii et ma sattusin kogemata valdkonna otsa, mis mind täiega paelub ja sain üsna hea palgaga VÄGA vinge töö, aga mida ma mitte kunagi kaalunud polnud ning nüüd tahan ma saada kõrgharidust tulevikus lihtsalt selleks, et oma töös parem olla (sest et nii lahe töö on, aga võiks olla lahedam, kui ma oleks vähem n00b).

Nii et jep, närva vähem ja naudi rohkem elu Sa ei tea kunagi, mis saatusel sulle varuks on.
Postitusi: 3136

Postitatud: 25-01-2019 21:01


Ma ise olen just see inimene, kellel on alati plaan ja ma oskan need plaanid alati ellu ka viia, koguaeg mingi strateegia, millesse usun ja mida järgin. Aga kellel sihtmärki pole, siis soovitan samuti lihtsalt aeg maha võtta ja vaadata, kuhu elu sind kannab. Me tulime mitme sõbrannaga korraga töölt ära. Mina olin neist ainus, kes kohe edasi liikus, teised ei teadnud üldse, mida tahavad ja otsustasid kõik koju jääda ning vaadata, mis saama hakkab. Kõikidele tõi elu ise mingid uued võimalused suht lampi ja üsna kiiresti, paari kuuga. Suht huvitav on kõrvalt jälgida kui selle pilguga vaadata, et "mis elul neile varuks on".
Kui suudad olukorraga leppida ja sellesse selle teise nurga alt vaatama hakata, uudishimuliku nurga alt, siis hakkavad asjad ise juhtuma.
Postitusi: 956

Postitatud: 26-01-2019 17:39


Kui mingi eesmärk võtta, siis minu arvates viib ka kõige paremini sihile kui selle nimel kuidagi tegutsema hakata. Isegi kui kohe pole häid ideid, siis lihtsalt midagi teha ja mõelda laialt ehk uudishimuliku nurga alt, kust võiks häid lahendusi oma soovidele leida ja proovida tegutseda.
Ehk avatus ja tegutsemine viivad sihile. Võib võtta oodatust rohkem aega, aga küll tuleb lahendus.
Viisaastaku plaane ei tee ja kogu elu ette ei planeeri, aga eesmärke ikka aegajalt sean endale.
Postitusi: 29489

Postitatud: 27-01-2019 20:47


Mul on viimase paari aastaga kõik väga hästi paika loksunud. Vägagi rahul endaga. Eesmärgid on paigas. Tööalaselt on ka mõned plaanid ja vaikselt hakkangi ülemusele ka oma soovidest rääkima.
Postitusi: 29489

Postitatud: 27-01-2019 20:49


Weirdo ma saan aru, et õpetaja sinust ei saanud. Kes sa oled siis nüüd? :)
Postitusi: 3427

Postitatud: 28-01-2019 16:58


Tsiteeritud:

Weirdo ma saan aru, et õpetaja sinust ei saanud. Kes sa oled siis nüüd? :)


Hetkel on mul selline lihtsam IT-töö ühes idufirmas, tulevikus võiks sellel alal hariduse saada ja siis samal rajal jätkata, nii et eks ma sügisel lähen nüüd kolmandat korda ülikooli Vahepeal õppisin ma toiduainete tehnoloogiat ka, aga kuna minus tekitas pettumust see, et see õppekava nii vanaaegne oli, siis tulin ära kahjuks. Mind huvitavad toidutehnoloogia osas pigem uudsemad lahendused ja neid ei õpetata siin ilmselt veel 20 aastat ilmselt :(. Aga samas selle feilimise juures oli positiivne see, et ma sain aru, kui väga mind tegelikult reaalalad huvitavad ja see tekitas minus huvi ka matemaatika ja IT vastu. Selline huvitav looke
Postitusi: 29489

Postitatud: 29-01-2019 00:31


Ooo. It vennad/naiskad on minu silmis väga positiivse pilguga. Ma ise kaklen printeritega ja lasen servereid õhku
Postitusi: 238

Postitatud: 30-01-2019 21:28


Võtan üsna vabalt, aga no vahel ikka tuleb täiesti lambist korraks kerge ärevus, et appi, mis tulevik toob... Üldiselt lähen ikka mingit rada mööda, kuid samas lasen lahkelt kõikvõimalikel ahvatlustel end mõneks ajaks enda rüppe tõmmata. Kui paari aasta pärast see connect the dots teema ei tööta, siis võtan rikka mehe ja hakkan lapsi sünnitama, pole ka probleemi.
X