Postitusi: 3146

Kokkuhoiukohad ja mitte

Postitatud: 06-01-2019 19:22

Mul tekkis huvi inimeste raha välja käimise ja väärtushinnangute seose kohta. Mis on need asjad, valdkonnad, mis on teile nii olulised, et nende osas raha kokku ei hoia ja mis on see, millele pigem valite raha mitte nii väga kulutada? Tervis - trenn, toit, hambaarst, erakliinikud; enesearendamine - koolitused, raamatud; välimus - küünetehnik, juuksur, kosmeetika, riided; meelelahutus - reisimine, kontserdid, peod.. jne.
Postitusi: 8440

Postitatud: 06-01-2019 19:39


Koht, mille pealt kokku ei hoia on reisimine. Uuel nädalal sõidame puhkama Dubaisse. Olen ka igati hoolitsetud, maniküür alati korras ja juuksuris käin regulaarselt. Hambad hoian korras ja auto on kenasti sõidukorras. Ainus mis aastatega on muutunud, siis brändi riided enam ei tõmba..
Postitusi: 644

Postitatud: 06-01-2019 22:18


Hea teema, kana :)

Ma ei hoiaks kokku trenni arvelt, kuna see on mulle oluline. Kui väga peaks, siis ehk vähendaks trennikordade arvu, aga trenni ma ära ei jätaks. Kui siis äärmise hädavajaduse juures.

Parim kokkuhoiukoht oleks minu jaoks söök ja meelelahutus. Söögi osas siis, et ma ei hakkaks eelistama ebakvaliteetseid tooraineid kvaliteetsetele, aga pigem koostaks ostunimekirjad, et ma ostaks poest tõesti vaid vajaminevaid asju ja teeksin vähem emotsioonioste. Lisaks tuleks rahakotile kasuks pikemalt ette planeerida. Ja ilmselt võiksin-saaksin piirata väljas söömist või kohvitamist. 3-eurone latte ei ole inimõigus, ehkki väga meeldiv viis aega veeta. Ja teatris/kinos/kontserdil/festivalidel käimist saaks samuti piirata, valides hoolikamalt, kuhu minna.

Mis puudutab välimust, siis küünetehniku juures ei käi ma juba praegu ja juuksurit külastan umbes kaks korda aastas, kui on vaja juukseotsi lõigata. Kosmeetiku juures käin sagedamini ja sealt ma kokku ei hoiaks, sest mul on jäänud kunagi pikem paus sisse ja näonahk läks käest ära, seega sooviks seda olukorda vältida. Kindlasti saaksin kokku hoida riiete ja kingade ostmiselt, sest tegelikult ei ole otseselt midagi vaja. Pigem on asju üle ja kevadel olekski hea suurpuhastus teha. Nagu eelkõneleja, siis ma olen ka ajaga muutunud valivamaks ja nõudlikumaks jalanõude ja riiete osas. Pigem vähem, aga kvaliteetsed asjad. Ilmselt hoian omajagu kokku ka selle pealt, et autot ma ei oma ja ei suitseta.

Raamatuid mulle meeldib lugeda ja netist saab raamatuid oluliselt soodsamalt kui meie raamatupoodidest. Kui peaksin kokku hoidma, siis ootaks kas soodukaid või ostaks kasutatud raamatuid või vaataks raamatuvahetusest midagi. Raamatukogus käia ma ei ole, sest mulle meeldib lugeda raamatuid mulle sobivas tempos ja siis, kui ma seda tahan. Ja reisida mulle ka meeldib. Ma ei kujuta ette, et ma peaksin puhkuse veetma kodus. Kui välismaale ei saa minna, siis kuskil Eesti leviaugus on ka kena olla. Peamine, et ma saaksin igapäevasest keskkonnast välja minna.
Postitusi: 3016

Postitatud: 07-01-2019 02:22


Oskan väga kokkuhoidlikult elada (ja elangi) ning olen vist liiga ratsionaalse mõtlemisega, et raha lihtsalt tuulde loopida. Meeldib oste läbi mõelda. Kindlasti eelistan kvaliteeti kvantiteedile. Mu vanaema (kes on 75, aga tõeline moefanaatik), üritab mind pidevalt kuskile poodidesse meelitada ja mulle kulinaid-kaltsukesi-potsikuid kokku osta. No ei taha! Tema on õnnelik kui tal on 40 paari kingi, 30 kleiti, 20 kotti, 15 salli, 100 ehet ja üle ääre voolavast kosmeetikast kokku kukkunud sahtlid, aga mina tahan kanda enda kolme lemmikkleiti-kotti-kingi, kosmeetikat ostan nii, et ikka ära tarbida jõuaks ja ehteid väga ei armasta (s.t. odavaid kulinaid mitte), mulle kuldehtetest piisab.

Ei käi küüsi või ripsmeid panemas, juukseid oskan ise lõigata ja värvida. Trennis ei käi, joogatan kodus ja maja taga on metsatukk/park, kus saab jalutamas-jooksmas käia. Väljas söön harva, meeldib hoopis sõpru külla istuda, palju hubasem ja mõnusam.

Ei hoiaks raha kokku tervise arvelt. No näiteks et hambad mädanegu, aga vot küünepikendused või Diori huulepulga pean saama! Maksud on ilmselgelt tähtsad - võlgu ei taha jääda. Õnneks on enda kodu olemas. Pereliikmete sünnipäev ja jõulud on minu jaoks tähtsad, armastan teha teistele kingitusi. Noorematele vendadele ostan alati uusi jalanõusid ja riideid, kui neile asjad väikseks jäävad.
Postitusi: 3427

Postitatud: 07-01-2019 15:11


Ma olen avastanud, et absoluutselt kõige osas saab kokku hoida ja säästude kogumine tekitab tõsist sõltuvust.
Postitusi: 1161

Postitatud: 07-01-2019 15:18


Söögi ega joogi pealt ei hoia iial kokku, mulle meeldib juua häid kalleid veine ja süüa väljas. Vb 1 päev nädalas söön kodus.
Kokku hoian vist ainult transpordi pealt, sõidan tööautoga, et mitte enda oma kulutada
Postitusi: 238

Postitatud: 07-01-2019 17:26


Ei arva, et valdkonna olulisus oleks seotud sellega, kui palju sellele raha kulutada. Näiteks enesearendamine on oluline, aga koolid on tasuta, raamatuid saab raamatukogust ja muud materjalid on internetis kättesaadavad – tähendab, kulud on minimaalsed. Väljanägemine on samuti oluline, aga ma olen leidnud enda jaoks tõhusad tooted, mis tähendab, et katsetamistele kulub väga vähe. Riiete koha pealt olen muidugi tõeline juut Lisaks on minu jaoks kokkuhoiukohaks kõik trenditooted ja lihtrahva "luksus" (kohvitopsitamine, laiskusest taksotamine, jne). Meelelahutus ja tervis on ainukesed nõrgad kohad, mis võivad kulud väga kiiresti lakke viia.
Postitusi: 289

Postitatud: 07-01-2019 19:59


Ma hoian rämpstoidu pealt kokku - jäävad ostmata kõik need limonaadid, magustatud mahlad, saiakesed, koogikesed, krõpsud jt mittevajalikud snäkid.
Ka kodusisustust piiran - ei osta igasuguseid vaasikesi, küünlaid, linikuid, nipsasjakesi, karbikesi jt mis kuhugi riiulile seisma jäävad.
Postitusi: 16806

Postitatud: 09-01-2019 11:56


Kui peaks kuskilt kokku hoidma, siis ehk söögi pealt, mis ei tähenda kehvasti söömist, vaid seda, et teeks vähem emotsionaalseid oste ja mõtleks nädala toidunimekirja paremini läbi. Proovin iga päev poes mitte käia, aga paratamatult on vahel nii, et avastad, et oih see sai otsa, lähed poodi ja ostad veel midagi, mida tegelikult vaja pole. Ja homme avastad sama mingi teise asja kohta ja kõik kordub. Selliseid olukordasid prooviks pigem vältida. Ka riiete pealt annaks kokku hoida, et ei pea olema 20 pluusit ja 10 paari teksaseid, vaid piisab mõnest kvaliteetsest paarist. Ei teagi, mis see oleks kust kokku ei hoiaks... tervis äkki
Postitusi: 29489

Postitatud: 10-01-2019 01:29


Krt peab tunnistama, et ma ei hoia mitte millegi pealt kokku. Aga ma olen endale niiöelda plaani teinud, et üks kuu ostan ühe asja ja teine kuu midagi muud. Hambaarst on nt mulle nii kallis laks iga kord, et seda pean ette planeerima. Mingi kena 300+ läheb, kuna mul nii jama materjal suus. Juuksuris käin üle kolme kuu. Vahepeal värvin ise kodus. Värviks on elumen niiet värvi värskendamisega saan ise hakkama, aga kui juuri on vaja värvida, siis seda lasen ikka juuksuril teha. Just käisin. Lõikus ja laks elumenit juuksuri juures 85 euri. Muidu üks purk maksab 15 euri ja sellest saab kolm korda. Kui ma väljas käin peol, siis seal läheb ka ikka ulme palju. Eelmine reede suutsin ca 150 eurise arve teha endale, mis sest, et mul sõber veel shotte ka vahele littis. Selle pealt peaksin küll kokku hoidma, aga noh mitte kuidagi ei tule välja. Kui lähen, siis juba korralikult. Ilmselt on asi selles, et ma olen näinud kuidas mu vanavanemad absoluutselt iga asja pealt kokku hoiavad. On nüüd nii vanad, aga elu on elamata. Mulle meeldib elu nautida. See võib ju iga hetk otsa saada. Palgapäevad meil mehega on samal ajal, niiet on veel halb komme tekkinud musi kuule lähme kaupsi tema algatusel. Varem ostsin odavaid riideid, aga mees on ära rikkunud mu, niiet enamasti käime läbi denim dreamist ja kodumaailmast. Ära tuleme 300-500 eurise arvega.
Postitusi: 1144

Postitatud: 10-01-2019 09:57


Kokku ei hoia kosmeetika ja ilutoodete pealt (ei ole kõige kallimad tooted, aga ei osta ka odava hinna järgi, vaid kvaliteedi ja ''puhtuse'' järgi); toidulisandid; massaaz; trenn; lemmiklooma heaolu (ravimid või arstivisiidid), hambaarst - no tervis ühesõnaga.

Kokku hoian iluteenuste pealt (va massaaz ja juuksur); olude sunnil hetkel ka meelelahutus (k.a väljas söömine), mille pealt mulle ei meeldiks kokku hoida tegelikult, aga selles osas on kõige kergem kokku hoida ja hetkel suunan selle ''vaba raha'' olulisemasse kohta; transport; uus tehnika, riided

Iga asja pealt saaksin rohkem ja ka vähem kokku hoida tegelikult. nt - mul on päris odav trennipakett, aga ma ei ole nõus sellest täielikult loobuma; mul on hea hinnaga juuksur, aga ma käin iga kuu juuksuris ja ei ole nõus seda vahet pikemaks jätma või ära jätma; odav aga väga hea massöör, täitsa ära jätta ei soovi; tehnika - ostan väga harva, aga samas uue ja kvaliteetse (mis on sageli kallim), jällegi saaks osta tegelikult odavama.
No kokkuvõtvalt ma ei ole nii rikas, et osta odavaid asju, aga samas ei ela väga laialt.
X