Postitusi: 10

Cherry reis, Küpros 19.11.2015-26.11.2015

Postitatud: 15-11-2015 14:32

Tervist,
ostsime kallimaga Cherryst Küprose reisi, ööbime Acapulco hotellis. Ehk on keegi samal ajal tulemas?
Ja kas keegi on käinud cherry-ga seal?
Kuidas reis oli? Kas jäite rahule?
-Kätlin :)
Postitusi: 166

Postitatud: 15-11-2015 21:31


Tere!

Meie käisime samal reisil, samas Acapulco hotellis 29.okt-5.nov. Teen sellest siis nö lühikokkuvõtte ;)
Kõigepealt siis on Türgis vahemaandumine, seal lennukist ei väljuta ning see kestab u 40 minutit (ehk siis see aeg on tühja passimine), sellel ajal toimub lennuki tankimine ja piloodi vahetus.
Kohale jõudes toimub kahte bussi jagamine (inglisekeelne ja venekeelne grupp). Bussis jagati brožüürid, kus on kirjas ekskursioonid, mida saab kohapeal juurde osta. NB! Siis selgus, et kui Cherry oma sooduspakkumises märkis, et All Inclusive pakett on 105 eurot, siis selles brožüüris on et All In pakett maksab 150 eurot! (selle hinna üle vaidlesime järgmine päev ning tuli teha cherry kontorisse ning seejärel sai tunnise vaidlemisega siiski hinnaks 105 eurot ;)
Hotelli jõudes saime kõigepealt ehmatuse ehk KUHU ME TULIME? Lubati 5tärni hotelli, aga seda see koht kindlasti pole. Hotell on ehk 3tärni vääriline. Majutatakse kas hotelli või hotelli territooriumil olevatesse väikestesse majakestesse ehk bungalow. NB! Kui saate valida, et Kas hotellituppa või bungalow majakesse, Valige bungalow!, sest see on kenam kui hotellituba.
Järgmine hommik on nö infotund. Infotunnis saab infot ekskursioonide kohta ja autode rentimise kohta. Meie ei võtnud ekskursioone, võtsime rendiauto 3 päevaks (tegime eelnevalt kodutööd, et mis paiku näha tahame ning sõitsime need läbi). Liiklus on nii nagu inglismaal ehk meie jaoks valepidi ;) Kui võtate rendiauto, küsige automaat käigukastiga, siis on lihtsam :) Miinimum on 3 päeva, mis maksab 90 eurot.
Esimene päev leevendas suuremat ehmatust, päev oli ilus, soe, hotelli territoorium üsna suur ning All in paketiga saadud joogid tegid samuti ehk asja rõõmsamaks :D
Hooaeg on seal lõppenud ehk mingit showd hotellis ei toimu. Mitmed õue baarid on juba suletud. Meres ujuda ei lubata, punased lipud on väljas. Rannavalvet tuleb küll kiita! Super hästi tegid oma tööd ja valvasid :) Meie reisi ajal tuli neil merest päästa üks eesti mees, kes siiski jooksis merre ning ise sealt välja ei saanud ;) NB! Lained olid lihtsalt tõesti juba sellised, et üle pea ja tõmbavad järjest mere poole. Lisaks päästeti üks teine päev keegi vene naine samuti. Hotelli territooriumil olevate basseinide vesi oli Väga külm. Hotellis sees on ka bassein, kuid sinna ujula ruumi sisenedes lõi siuke kloori pahmakas näkku, et sealt sai väljutud kiirelt ;)
Söömas käiakse eraldi restorani majas. Seal on super hea teenindus! Toitude valik megaaaa-suuur. Toidud olid Väga head :) Süüa-juua saab suht ogaraks :D Meie isegi mõni lõuna ei käinud söömas, sest lihtsalt nii palju ei jõua süüa, kui seal pakutakse ;) Meie siis võtsime need All In käepaelad (rohelised käepaelad ning need on meil praegugi alles. Neid ei pidanud katki lõikamagi, sai ilusti ise lahti teha ;))
Sellel kuupäeval kui meie käisime, oli kohapealne ilm soe, kuid juba tuuline. Vihma ei tulnud mitte ühelgi päeval. Õhutemperatuur on keskmiselt +27, merevesi +24. (merre lubati meid esimesed 2 päeva, ülejäänud päevad rannavalve enam ei lubanud).
Ringi sõita ja ise ekskursiooni teha oli vägev :)
Kohapeal ekskursioonide ostmine käib eurodega. Linnapeal aga makske Türgi liiridega. Selgus, et kohapeal linnades valuutavahetuse punktides eurod liiridesse vahetada on parem, kui seda teha eestis. Eestis on kursivahe suurem lihtsalt. Acapulco hotellile lähim linn asub 8 km kaugusel.
Küprose turul ei käi selline kauplemine nagu Türgis. Mitmes turukohas me püüdsime küll kaubelda, kuid vaadati kohe nagu imelikult :D Kaupmehed ei ole ka sellised pealepressivad nagu Türgis.

Vist aitab ka nüüd ;) Aga kui tekib lisaküsimusi ja ma oskan vastata, siis võib küsida ;)

Postitusi:

Postitatud: 17-11-2015 18:19


Tere! Me läheme ka 26.nov Cherryga P6hja-Küprosele Riverside premium hotelli. Millises kohtades te rendiautoga käisite ja kas jäite rahule?
Postitusi: 541

Postitatud: 18-11-2015 22:11


Olen käinud Põhja-Küprosel ja peatusin Riverside'is (sel ajal ei olnud Premium veel valmis ehitatud). Türgis oli vahepeatus, minekul oli see kuskil 15 min kuid tulekul venis see 2h pikaks. Reisiga jäin 100% rahule. Siiani parim riik, kus käinud olen. Hotell, sealne teenindus ja toit oli (Y). Üleüldse sattus kuidagi nii, et erinevates söögikohtades jäin alati toidu ja teenindusega rahule. Blondid naised on tähelepanu keskpunktis :D Põhja-Küprosel on väga ilus vanalinn ning ka hea koht shoppamiseks. Rendiautot ei võtnud, liikusime takso, kohaliku bussi või reisikorraldajaga. Kindlasti soovitan ära käia Cyprus Nihgt'il ning Famagustaga jäin samuti väga rahule. Ning kui soov minna Lõunapoole uudistama, siis kindlasti kaasa pass ja seal kehtivad ainult eurod. Riverside on kuskil 30min autosõidu kaugusel kesklinnast.
X