Postitusi: 66

Kommunaalkulud?

Postitatud: 10-03-2015 09:19

Hei, teen väikest statistikat. Nimelt palju teie maksate kommunaalkulusid (kõik kokku st küte,elekter,vesi,remondifond jne) talvel ja suvel? Kus kandis elate ning mitu ruutmeetrit korter suur on?

Kõik teemad mida olen vaadanud, on nii vanast ajast, et kindlasti on hinnad vahepeal muutnud.

Tänud!

Endal on 50 ruutmeetrit, Harjumaal ja talvel 200 ringis kõik kokku, suvel ei tea, pole siin nii kaua elanud veel. Päris kallis :/
Postitusi: 6305

Postitatud: 10-03-2015 12:20


Oi, meil on ikka meeletud kulud talvel. Elan Pärnus ja ma täpselt ei tea, ema maksab, aga ütles, et talvekuudel puhtalt elekter 300-400 ringis + puud, meil elektri+ahjuküte, ühega üksi ei tee midagi ära, maja sitasti ehitatud ja soojaks kütta üsna võimatu. Sinna lisandub siis 20€ ühistu hoolduskulu, prügivedu, vesi, Internet+tv jms. Korterit ruutudes täpselt ei tea, aga üsna suur on, 4 tuba ja läbi 3 korruse (1. korrust muidugi niiväga ei küta, seal garaaž ja saun).
Postitusi: 1848

Postitatud: 10-03-2015 12:29


Tsiteeritud:

Kütan muidugi, iga päev. See on mul tasuta

Mul on mitu võimalust, kuidas kütta - põhiline on maaküte, see ei maksa mul midagi.
Majas on ka ahjud ja kaminad - tahan, siis teen sinna tule, küttepuud on ka tasuta. Sellega on muidugi see jama, et mees ise pidi neid saagima ja lõhkuma, meeletu töö...


Maaküte ei maksa midagi? Naljakas arusaam. Sellise pindalaga majale maksab see c.a 6000€ ja peale. Seega on tegu ikka investeeringuga, mis ennast mingi aja peale ära tasuma hakkab. Ka juhul, kui Teie seda investeeringut ei teinud, siis kaudselt maksite selle eest ikkagi:)
Postitusi: 783

Postitatud: 10-03-2015 12:36


Olen nõus, et maakütte paigaldamine on kopsakas ühekordne väljaminek + veel koduaia üleskaevamine ja selle korda tegemine. Kuna see paigaldati mulle 7 aastat tagasi, siis nüüd on ta end juba ära tasunud.
Postitusi: 1415

Postitatud: 10-03-2015 15:43


Korter on 39 ruutmeetrit. Asukoht Tallinna kesklinn. Kommunaalid talvel 105 € + elekter, mis on 7-8 €, ja suvel 45-50 + elekter.
Postitusi:

Postitatud: 10-03-2015 16:03


Tsiteeritud:

Tuleb välja, et eramajas on odavam elada, kui korteris :D

Mul on maja 180 ruutmeetrit, veebruaris maksin kõik asjad kokku (vesi, elekter, prügivedu) 49,56€ ja ma ei hoia vee ja elektri pealt üldse kokku :D

Elukohaks siis Tallinn.


Tsiteeritud:

Kütan muidugi, iga päev. See on mul tasuta

Mul on mitu võimalust, kuidas kütta - põhiline on maaküte, see ei maksa mul midagi.
Majas on ka ahjud ja kaminad - tahan, siis teen sinna tule, küttepuud on ka tasuta. Sellega on muidugi see jama, et mees ise pidi neid saagima ja lõhkuma, meeletu töö...See on näiliselt odav, mitte tegelikult.
Kui ostad auto ja sellega koos 100 000 liitrit bensiini ja veel terve auto jagu varuosasid 10 aastaks ka korraga tagavaraks ära, kas siis sõidad autoga edaspidi tasuta?
Kui maaküte ja sellega seonduv maksis 6000 eur (arvan, et praegusel praegusel hetkel pigem 10000) ja oled seda 7 a kasutanud, siis oled kütte peale praeguseni maksnud ligikaudu 100 eur kuus (arvestame mitu kuud aasta jooksul kütta on vaja), lihtsalt mida aeg edasi, seda väiksemaks see summa pidevalt läheb... kuni sinnani et on vaja uus pump osta või suur remont teha, sest need ei ole igavesti töötavad asjad.
Küttepuud ka ei ole tasuta. Isegi kui oma vabast ajast ise saagida ja lõhkuda. :)

Samuti majal reegina on aed, milles kasvab muru ja seda on vaja niita, selleks on vaja pidevalt omada muruniidukit, mille peab ostma teatud aja tagant jälle uue. Lund ka vaja rookida? Labidaid vaja. Kui maja juures midagi remontida vaja (kuidas muidu saakski), siis see summa pere kohta on oluliselt suurem kui suurema kortermaja korral, kus näiteks arvestades katust ja selle remonti ja vahetamist, elab sama katuse pinna all võibolla 15 peret.
Postitusi: 783

Postitatud: 10-03-2015 17:22


Nagu ma eelnevalt mainisin, on maaküte mul juba end ära tasunud.
Küttepuud on mul tasuta, mis ja kuidas, las see jääda saladuseks :D
Muruniiduk on mul viimased 6 aastat olnud sama, isegi kui läheb katki, mis siis? Uus ei maksa palju.
Lund roogin, labidas maksab poes ca 15€. Viimased ma ei tea mitu aastat pole pidanud uut ostma.
Maja ei ole veel remonti vajanud ja isegi kui peaks, siis arvestan ise, et mis summa eest ja kuidas, ei pea maksma üüratuid remondifondi kulusid.

Seega jah, eramajas on minul palju odavam elada kui korteris. Olen elanud korteris, seega mul on veel selgelt meeles, mille eest ja kui palju ma maksin. Need summad olid ikka palju suuremad.
Postitusi:

Postitatud: 10-03-2015 18:21


Ei ole need asjad nii lihtsad.;)
Mida tähendab ära tasunud? Antud juhul ei ole mõtet sellist lauset kasutada, sest näiteks mida tähendaks, et 7 aastat tagasi ostetud auto on mul nüüd ära tasunud? Antud juhul kütmisele kuluv hind on täpselt selline: süsteemi soetamise kulud jagada kasutatud aastatega ja see annab u. 100 eur kuus. Tulevikku ei ole mõtet ennustada, seega ei maksa arvestada sellega kui kaua see süsteem veel töötada võib, vaid sellega kui kaua töötanud on.
Muruniiduk u. 200-300 eur + sellele kuluv kütus ning õli, hooldus jms, keskmiselt ikka mõned eurod kuus tuleb.
Eramajal remondiga ongi selline lugu, et võid aastaid elada mitte eurotki kulutamata, aga kui ühel päeval midagi teha on vaja, siis lähevad väga suured summad korraga ja remondiraha igakuiselt kogutud ei ole ju.
Sa arvad, et majas elamine on odavam, sest sa ei oska asju suuremas plaanis näha ja kalkuleerida. Ja elamise hinda ei arvesta ka vist üldse: korter vs. maja.
Küttepuudel on rahaline väärtus, isegi kui nende eest sentigi maksma ei pea. Asi on selles, et need ei ole väärtusetud. Oletame et sul on 10 rm tasuta saadud kuivi ja lõhutud küttepuid. Keegi on nõus need ära ostma 250 euroga ja ise järgi tulema. Kas müüd või põletad ise ära, ei ole vahet, põletad täpselt sama rahalist väärtust. :)
Postitusi: 783

Postitatud: 10-03-2015 18:28


Viimasele:
Veekord, ma olen elanud korteris ja sealsed arved olid ikka palju-palju suuremad minu praegustest. Kui ma praegu maksan kuus ca 50€, aga korteris olid summad 3-4x suuremad, siis kuidas ei ole mul praegu odavam elu? Ma ei ütle, et kõigil on eramajas odavam elu, aga minul küll. Korteris on ka vaja ehk remonti teha? Miks peaks korteris vannitoa ehitus odavam olema kui majas? Lisaks veel see boonus, et mul on privaatsus, see on kõige suurem pluss :D
Postitusi: 1355

Postitatud: 10-03-2015 18:45


kommunaalid on 65 eur + elekter 125 pärnu kesklinn. suvel oleme suvilas ja seal maksame ainult elektri eest mingi 10 eur maksimum
Postitusi:

Postitatud: 10-03-2015 21:26


Tsiteeritud:

Viimasele:
Veekord, ma olen elanud korteris ja sealsed arved olid ikka palju-palju suuremad minu praegustest. Kui ma praegu maksan kuus ca 50€, aga korteris olid summad 3-4x suuremad, siis kuidas ei ole mul praegu odavam elu? Ma ei ütle, et kõigil on eramajas odavam elu, aga minul küll. Korteris on ka vaja ehk remonti teha? Miks peaks korteris vannitoa ehitus odavam olema kui majas? Lisaks veel see boonus, et mul on privaatsus, see on kõige suurem pluss :DLiida sinna 50-le see u. 100 eurot, mis soojuspumba peale on kulunud (näitena toodud 6000 eur 7 aasta peale, see ei oma põhimõttelist tähtsust et see korraga tasuti), ka maja remondi ja korrashoiukulud, lisaks korteri vs maja hinnavahe jagatuna kasutamise aastatega ja vaata ms numbrid siis tulevad, ei tule kindlasti väiksemad.
TEGELIKULT peab majas elades pikema perioodi vältel arvutatuna ROHKEM maksma.;)
Kui sellest loogikast on raske aru saada, siis veel üks puust ja punaseks tehtud näide: ostad 70 000 eur eest auto, mis tarbib kütusena tavalist vett, mida võtad jõest, järvest, kus iganes kohast, seega nö. TASUTA. Teine inimene ostab 10 000 eur auto, millele ostab iga kuu kütust 200 eur eest. Mõlema auto eluiga on 20 aastat. TASUTA sõitev inimene maksis auto eluea jooksul auto eest kokku 70 000 eur, kallist kütust tarbiva auto omanik aga 58 000 eur. Huvitav kuidas nii? :p
Tsiteeritud:

kommunaalid on 65 eur + elekter 125 pärnu kesklinn. suvel oleme suvilas ja seal maksame ainult elektri eest mingi 10 eur maksimum


Kommunaalid muidu enam-vähem normaalsed, aga ilmselt kütate siis otsese elektriga et nii palju elektrit kulub? Palju m2?
X