2 IMELIST LAUSET, millega saad vastiku inimese sekundiga paika panna
pilt: Shutterstock

Suure tõenäosusega on iga inimene oma elu jooksul kokku puutunud inimesega, kes on äärmiselt ebameeldiv, õel ning tundub, et ta tahaks alati midagi lausa vastikut öelda. Sellistest inimestest tasuks muidugi eemale hoida. Kui on aga tegu isikuga, kes on paratamatult osa sinu elust, siis tuleks õppida temaga suhtlema nii, et ta ei oska enam midagi halba sulle öelda.

Kui sulle öeldakse midagi inetut, siis on loomulik, et esimese asjana tahaksid sa talle vastu nähvata, ent sellega sa olukorda paremaks ei muuda. Parim relv kurjuse vastu on hoopis headus - sa üllatud, kui tõhus see on.

Seega järgmine kord, kui end sellisest olukorrast leiad, kasuta neid lauseid:

1. Oi, aitäh armsake. 

Kui keegi ütleb sulle midagi halvasti, siis viimane asi, mida ta ootab, on positiivne vastukaja. Sa lööd ta lausa pahviks.

2. Küsi temalt murelikul toonil: "Kas sul on kõik korras? Ma olen väga mures."

Solvangu peale kallista seda inimest ning küsi temalt mureliku näoga, kas tal on ikka kõik korras, sest sa olevat lugenud, et inimesed, kes teisi solvavad, on äärmiselt õnnetud ning kalduvad depressioonile. Lisaks võiksid sa talle näiteks soovitada mõnda psühholoogi, kes ehk oskaks teda aidata.

Allikas: redbookmag